Kedves chatbot a kedves vezetőről: a kínai állampárt főtitkáraként motivál az új mesterséges intelligencia
Hszi Csin-ping kínai elnök tanaiból lett betanítva, és már próbálgatják a legújabb kínai mesterséges intelligenciát.
Hszi Csin-ping kínai elnök tanaiból lett betanítva, és már próbálgatják a legújabb kínai mesterséges intelligenciát.
Elkezdi betanítani a mesterséges intelligenciáját (MI) a Meta, és ehhez az ön adatait is felhasználja – alapértelmezetten. Ha viszont kitölt egy űrlapot, még elejét veheti ennek. Mutatjuk, hogyan.
Pillanatok alatt válaszol, megold matematikai problémákat, és tényleg úgy beszél, mintha egy másik emberrel diskurálna az ember: befutott a GPT-4o, a ChatGPT mögött álló új modell.
Egyfajta szabálykönyvet adott ki a ChatGPT fejlesztője, amelyben tisztázza, mire lehet használni a technológiáikat, és mire nem. Van azonban egy érdekes pont az erotikus tartalmakra vonatkozóan.
Nagy jövő elő állhat a mesterséges intelligencia orvosi alkalmazása előtt. Most a Google-féle Med-Gemini modellt vetették alá néhány tesztnek, és az eredmények alapján több területen is jó szolgálatot tehet majd.
Immáron kettő is van a gpt2 chatbotból, de csak két különleges paranccsal lehet előhívni őket – és Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója már utalgat rájuk.
Reklámblokkolót, mesterséges intelligenciával dolgozó szövegösszegzést és még sok mást kaphat az iOS 18-ban az iphone-os Safari böngésző.
Szinte tökéletesen lemásolt egy mobilos játékot, és bonyolult matematikai problémákat is könnyedén abszolvált egy új chatbot, a gpt2, ami pillanatok alatt rendkívül népszerű lett, majd éppen emiatt le is kellett állítani. Hogy ki áll mögötte, az rejtély. Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója is posztolt róla.
Már egy videón is látni, mire képes egy kínai startup és egyetem által fejlesztett videógenerátor, a Vidu. Bár a viszonyítási alap az OpenAI Sora, látszólag még nem tart ott minden tekintetben.
Az általános mesterséges intelligencia fejlesztésében is fontos lehet az Nvidia új chipje, amelynek első példányát már meg is kapta az OpenAI.
Kérdésekre válaszol, és kérésre tartalmakat is ajánl az Instagram mesterséges intelligenciával felokosított keresője.
Mesterséges intelligenciára támaszkodó funkciók sora kerülhet be az Apple ősszel érkező iOS 18 operációs rendszerébe. Az iPhone-os újítások egyikéről már kódsor is árulkodik.
Steve Jobs Apple-legenda özvegye is feltűnik a cég körül, ami a mesterséges intelligenciát széles társadalmi körben elterjesztő eszközön dolgozik.
Bemutatta a GPT-4 Turbo nyelvi modell új változatát az OpenAI, okosabb és naprakészebb lett a ChatGPT.
Egy hangfelvétel köré csak egy állóképet kell mellékelni a Google új modelljének, a Vloggernek, és az el is készíti a videót, melyen úgy tűnik, mintha az adott személy tényleg beszélne.
A szinte mai napig beérhetetlen H100-as Nvidia-chiphez mérten is óriási előrelépést tett a cég legújabb lapkája, amely 208 milliárd tranzisztort tartalmaz.
Már a jövőbe tekint az OpenAI vezére, onnan nézve pedig a jelenlegi GPT-4 nyelvi modell már elavultnak fog hatni – a kritika mindenesetre erős, hiszen pont a cég jelenlegi csúcstermékét húzta le Sam Altman.
Van, amikor egymás kegyeit keresi a technológiai ipar két gigásza: most a mesterséges intelligencia miatt fordulhat az Apple a Google-hoz, hogy a Gemini technológiáit használhassa az iPhone-ok újdonságaihoz.
A Kaliforniai Egyetem kutatóival közösen fejlesztette ki az MGIE nevű képmanipuláló eszközét az Apple, ami ráadásul nyílt forráskódú, és bárki tehet vele egy próbát.